Lipiec 19, 2017

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy

Wyruszasz z domu na zakupy. Centrum miasta, korki niemiłosierne. Zastanawiasz się przez chwilę, skąd te korki. Aż nagle stajesz się świadkiem niecodziennego zdarzenia. Ktoś przejeżdża po chodniku i potrąca pieszego. Pieszy wystrzeliwuje nad samochodem jakby wyrzucony z procy. Co robić? Co z kręgosłupem? Jak mu pomóc? Na te pytania odpowie z pewnością nasz rozszerzony kurs pierwszej pomocy.

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy to dwudniowe, bardzo intensywne szkolenie.

Opatrywanie zranienia - rozszerzony kurs pierwszej pomocy.Kurs ten jest odpowiada na wszystkie pytania związane z pierwszą pomocą. Świetny dla rodziców, przedszkolanek, nauczycieli czy opiekunów kolonii.

Trwa on co najmniej dwa dni, 18 godzin.

Czego nauczy mnie ten kurs?

W ciągu osiemnastu godzin nauczysz się nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim nauczysz się w praktyce jak:

• zapewnić bezpieczeństwo sobie i poszkodowanemu,
  • zabezpieczyć miejsce zdarzenia,
  • sprawdzić przytomność i oddech poszkodowanego,
  • wezwać pomoc,
  • wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową,
  • zabezpieczyć urazy, złamania, odmrożenia,
  • postępować z osobą nieprzytomną,
  • zachować się, gdy podejrzewamy udar mózgu, cukrzycę, zawał serca,
  • zapakować apteczkę na wyjazd,
  • zadbać o kręgosłup poszkodowanego,
  • wyciągnąć poszkodowanego z samochodu,
  • zająć się poszkodowanym we wstrząsie oraz z drgawkami,
  • zaopatrzyć drobne rany, oparzenia i co zrobić z ciałem obcym w ranie.

Co najważniejsze – przećwiczysz to wielokrotnie pod okiem wykwalifikowanej kadry. Nie musisz bać się instruktora – pomoże zrozumieć wszystko.

Szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem certyfikatu.

Otrzymasz też certyfikat ukończenia kursu ważny 2 lata.

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy

Szkolenie jest certyfikowane tzn. nad treścią szkolenia czuwa kierownik szkolenia i system zapewnienia jakości szkoleń Fundacji Star of Life. Dzięki temu możesz czuć się spokojnie – każdy instruktor jest szkolony podczas długiego, 100 godzinnego szkolenia.

Program wsparcia Fundacji Star of Life

Ten kurs objęty jest programem wsparcia Fundacji. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z:

• bezpłatnego treningu pierwszej pomocy po 6, 12 i 18-miesiącach po szkoleniu,
  • możliwości kontaktu ze swoim instruktorem, który odpowie na każde pytanie,
  • opieki po udzieleniu pierwszej pomocy, w tym zorganizowaniu wizyty u psychologa, jeżeli będziesz tego potrzebować.

Sprawdź też inne szkolenia: