Lipiec 10, 2017

Misja

Każdy ma jakiś cel, do którego dąży. Podobnie i my – mamy swoją misję – flagę, która jest naszym celem.

Czasem każdy z nas zastanawia się – co jest ważne w życiu? My już wiemy! Mamy swoją misję. Dlatego też robimy to, co najbardziej lubimy. Uczymy pierwszej pomocy. Robimy to z pełnym zaangażowaniem. Kim jesteśmy? Co o nas mówią inni?

Szkoła Ratownictwa to dział Fundacji Star of Life. Naszemu działaniu przyświeca misja, by każdy miał dostęp do pierwszej pomocy. Każdy – nie ważne, czy stary czy młody. Nie chodzi nam również o możliwość nauczenia się pierwszej pomocy ale i otrzymania jej wtedy, gdy będzie nam potrzebna.

Od kiedy działamy?

Kochamy uczyć pierwszej pomocy. Dlatego też w 2015 roku grupa znajomych postanowiła założyć Fundację Star of Life. Pomysł sformalizowania swoich działań rozwijał się już do dwóch lat, ale zawsze brakowało czasu, żeby w końcu to zrobić.

Jednym z głównych bodźców, czymś co nas najbardziej bolało w nauczaniu pierwszej pomocy było jej skomplikowanie. Tak, dokładnie! Zauważyliśmy, że pierwsza pomoc to magia, którą pojąć mogą nieliczni. Nieprawda!

Pierwsza pomoc jest łatwa!

Tak też myśli każdy z nas, że pierwsza pomoc jest bardzo łatwa. Można jej się łatwo nauczyć – wystarczy chcieć. Nie jest to magia, lecz zwykłe kilka prostych czynności. Prostych jak jazda na rowerze czy oddychanie.

Manifest

Mamy dość szkoleń przepełnionych teorią, niskiej jakości ćwiczeniami czy „odklepywanymi” z prezentacji lub kartki. Nasi instruktorzy dopasowują treści szkolenia do grupy. Nie odwrotnie – chodzi przecież o konkretnie umiejętności. Chcemy wysokiej jakości kursów pierwszej pomocy w przyjaznych cenach – żeby pierwsza pomoc była dostępna. Chcemy przenieść pierwszą pomoc pod strzechy. Bo przecież najwięcej wypadków zdarza się w domach. Stąd nasze działania

Misja – wspieraj nas w jej spełnianiu.

Misja sama się nie wypełni:( Potrzebujemy więc Twojej pomocy! Jak? Wystarczy, że:

  • przekażesz darowiznę na cele Fundacji,
  • przyjdziesz na szkolenie,
  • zaprosisz na szkolenie swoich znajomych,
  • kupisz coś za pośrednictwem strony fanimani.pl…

Możliwości jest dużo. Sprawdź na www.staroflife.pl/wspieraj