Lipiec 11, 2017

Kursy pierwszej pomocy

Trójkąt ostrzegawczy - oznaka bezpieczeństwa. Nasze kursy pierwszej pomocy są bogate w treści związane z bezpieczeństwem.Wyobraź sobie sytuację – jedziesz samochodem, pada deszcz. Jest zimno, nieprzyjemnie. Wracasz z pracy do domu – byle szybko, pod koc. Nagle na drodze widzisz uszkodzony samochód – wpity do połowy w drzewo. Zatrzymać się, czy jechać dalej? Podejmujesz decyzję, która może zaważyć o czyimś życiu – zatrzymujesz się. Włączasz światła awaryjne, wychodzisz z samochodu. Stajesz przy samochodzie – przecież wiesz, jak udzielić pomocy. Kilka lat temu udało się Tobie odbyć kurs pierwszej pomocy tylko… no właśnie – nie pamiętasz nic… Czas mija – zegar tyka. Z każdą chwilą coraz mniejsze szanse na uratowanie życia. Mokniesz, nie wiesz, co dalej robić… Jesteś jedyną szansą poszkodowanego na przeżycie. Jedyną – nikt więcej się nie zatrzymał…

Co z tym zrobić?

To proste! Zapisz się na dobry kurs pierwszej pomocy już dzisiaj! Tylko, jak wybrać dobry kurs? Certyfikowany czy nie, praktyczny czy szybki internetowy?

Kursy pierwszej pomocy – idealne to połączenie niewielkiej dawki teorii i dużej ilości praktyki.

Kurs powinien nie tylko zawierać zagadnienia w teorii. Bo przecież jazdy na rowerze nie nauczysz się z czytania książki, prawda? Podobnie i z pierwszą pomocą. Musisz nauczyć się działać w sytuacji stresu. Tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia z profesjonalnymi instruktorami mogą wykształcić w Tobie pewien schemat działania w takiej sytuacji.

Pierwsza pomoc nie opiera się w większości na schematach – polega na szybkim i racjonalnym myśleniu. Nie uczymy suchych teoretycznych wywodów, czy niepotrzebnych rzeczy. Dobre szkolenie to stała współpraca z instruktorem. Musi być więc prowadzone w małych grupach i dobrej atmosferze.

Sam kurs nie wystarczy? Niekoniecznie! Patrz, co jeszcze dostaniesz!

Większość myśli, że wystarczy. Ale nie Fundacja Star of Life!  Dla nas ratowanie życia jest pasją. Podobnie jak Twój komfort podczas udzielania pierwszej pomocy. Dlatego też dajemy Ci jedyny w swoim rodzaju pakiet wsparcia. Zupełnie za darmo! Do skorzystania z pakietu wsparcia uprawniają wszystkie kursy pierwszej pomocy. Zapewniamy:

  • kontakt z instruktorami prowadzącymi szkolenie – w ciągu 24 godzin otrzymasz odpowiedź na Twoją wiadomość. Możesz pytać o wszystko – udzielimy odpowiedzi, a w razie potrzeby zaprosimy Ciebie na dodatkowy trening.
  • trening pierwszej pomocy po 6-, 12-, 18-miesiącach! Otrzymasz indywidualne zaproszenie na trening wtedy, gdy będzie Tobie pasować. Nasi instruktorzy, tym razem indywidualnie, przypomną podstawowe informacje ze szkolenia.
  • wsparcie po udzieleniu pomocy – zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami po udzieleniu pomocy. Wiemy, że czasem chcemy się wygadać – nie ma problemu!

Każdy z nas może spotkać się z sytuacją, gdy będzie postawiony przed koniecznością udzielenia komuś pomocy. Zastanów się, który z kursów wybierasz?

Elementarny kurs pierwszej pomocy – Szybki i prosty sposób na przyswojenie podstaw pierwszej pomocy albo przypomnienie sobie poprzednich szkoleń.

Podstawowy kurs pierwszej pomocy – Podstawy pierwszej pomocy w przystępnej czasowo formie z dużą ilością ćwiczeń praktycznych.

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy – Dwudniowy kurs, dzięki któremu dowiesz się praktycznie wszystkiego o pierwszej pomocy.

Kursy pierwszej pomocy dla firm