Lipiec 19, 2017

Kursy pierwszej pomocy dla firm

Przedsiębiorcy i firmy zatrudniające pracowników mają obowiązek wyznaczyć osoby odpowiedzialne za udzielanie pierwszej pomocy. Jest to wymagane przez zapisy prawa pracy. Ale nie tylko obowiązek zachęca pracodawców, by organizowali oni kursy pierwszej pomocy dla firm i swoich pracowników.

Co dają kursy pierwszej pomocy dla firm skierowane dla pracowników?

Na ten temat można się wiele rozpisywać. Postaram się jednak zebrać wszystkie argumenty w miarę skróconej postaci.

Zapewniają bezpieczeństwo pracownikom

Tak, zapewniają i zdecydowanie zwiększają poziom bezpieczeństwa w firmie. Pracownik, któy był na kursie pierwszej pomocy ma większą świadomość odnośnie zagrożeń na jego stanowisku pracy. Niekoniecznie zwiększają ją szkolenia BHP, lecz dobry, odpowiednio przeprowadzany system profilaktyki i bezpieczeństwa pracowników. Jak go zbudować? Dobry BHPowiec oraz praktyczne szkolenia pierwszej pomocy, przeprowadzane w siedzibie naszego przedsiębiorstwa to klucz do sukcesu.

Zwiększają społeczne zaangażowanie pracowników w wykonywaną pracę

Obserwujemy wśród naszych kursantów, że firmy, które inwestują w umiejętności pracowników niezwiązane z obowiązkami służbowymi są lepiej przez nich postrzegane. Deklarują większe zaangażowanie na rzecz pracodawcy, bo mają świadomość, że pracodawca w ich inwestuje.

Przydają się również w codziennym, rodzinnym życiu pracownika

Konieczność udzielenia pierwszej pomocy może przydarzyć się również poza pracą. Dzięki szkoleniom zapewnisz bezpieczeństwo rodzinie przeszkolonego pracownika.

Zmniejszają czas przebywania pracowników na zwolnieniach lekarskich

Dzięki udzielonej pomocy na miejscu wypadku, przez świadków zdarzenia zmniejsza się średni czas przebywania pracowników na zwolnieniach lekarskich. Daje to ogromne zyski przedsiębiorcy, bo przecież każdy dzień zwolnienia lekarskiego to duże koszty dla pracodawcy.

Jakie szkolenie wybrać dla pracowników.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie szkolenia, które zarówno rozwinie odpowiednie umiejętności, ale i nie będzie trwało w nieskończoność. Optymalnym rozwiązaniem są jedno lub dwudniowe kursy pierwszej pomocy dla firm.

Dobrze, jeżeli szkolenie odbywa się w specjalnie przygotowanym Centrum Szkoleniowym lub bezpośrednio w siedzibie firmy. Każdy instruktor podejmujący się przeprowadzania szkolenia dla firm powinien przeanalizować również możliwe zagrożenia w firmie. Wszystko by zapewnić realizm ćwiczeń i dostosować szkolenie do realnych potrzeb.

Chcę zorganizować szkolenie dla swoich pracowników!

Fantastycznie! Skontaktuj się z nami. Możesz skorzystać z formularza tutaj. Dobierzemy szkolenie specjalnie do Twoich potrzeb i potrzeb Twojej firmy.

Możesz też zlecić nam przeprowadzenie naszych gotowych propozycji szkoleniowych. Więcej o nich znajdziesz w artykule o nich:

Elementarny kurs pierwszej pomocy

Podstawowy kurs pierwszej pomocy

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy