Lipiec 10, 2017

Elementarny kurs pierwszej pomocy

Wyobraź sobie piękny, słoneczny dzień. Nic tylko wyruszyć na plażę albo w góry. Cały dzień zapowiada się fantastycznie, tylko…. napotykasz po drodze leżącą osobę. Opiera się plecami o ławkę na przystanku. W głębi duszy czujesz, że coś nie tak. Zatrzymujesz się i… właśnie wtedy paraliżuje Ciebie strach… Przecież nie wiesz, co masz zrobić. Kurs był tak dawno temu, że nie pamiętasz: 30 na 2 czy może 15:2… Przyszedł więc czas na elementarny kurs pierwszej pomocy!

Elementarny kurs pierwszej pomocy to świetny sposób na przyswojenie podstaw pierwszej pomocy w krótkim czasie.

Instruktor wraz z kursantką przeprowadzają resuscytację krążeniowo-oddechową - elementarny kurs pierwszej pomocy.Kurs optymalny dla osób, które chcą nauczyć się podstaw ratowania życia, ale i przypomnieć sobie to, czego nauczyli się przed laty.

Trwa zaledwie jeden dzień, 5 godzin zegarowych.

Czego nauczy mnie ten kurs?

Na szkoleniu dowiesz się, jak:

 • zapewnić bezpieczeństwo sobie i poszkodowanemu,
 • zabezpieczyć miejsce zdarzenia,
 • sprawdzić przytomność i oddech poszkodowanego,
 • wezwać pomoc,
 • wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową,
 • postępować z osobą nieprzytomną,
 • zachować się, gdy podejrzewamy udar mózgu, cukrzycę, zawał serca,
 • zapakować apteczkę na wyjazd,
 • zaopatrzyć drobne rany, oparzenia i co zrobić z ciałem obcym w ranie.

Zapewniamy, że na szkoleniu będziemy mówić nie tylko o teorii, ba – teorii będzie najmniej!

Każde szkolenie może zakończyć się egzaminem.

Otrzymasz też certyfikat ukończenia kursu ważny 2 lata.

Certyfikowany kurs pierwszej pomocy

Szkolenie jest certyfikowane tzn. nad treścią szkolenia czuwa kierownik szkolenia i system zapewnienia jakości szkoleń Fundacji Star of Life. Dzięki temu możesz czuć się spokojnie – każdy instruktor jest szkolony podczas długiego, 100 godzinnego szkolenia.

Program wsparcia Fundacji Star of Life

Ten kurs objęty jest programem wsparcia Fundacji. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z:

 • bezpłatnego treningu pierwszej pomocy po 6, 12 i 18-miesiącach po szkoleniu,
 • możliwości kontaktu ze swoim instruktorem, który odpowie na każde pytanie,
 • opieki po udzieleniu pierwszej pomocy, w tym zorganizowaniu wizyty u psychologa, jeżeli będziesz tego potrzebować.

Sprawdź też inne szkolenia:

Podstawowy kurs pierwszej pomocy

Rozszerzony kurs pierwszej pomocy